Коректор для стопи

Коректор для стопи

Український подіатр запатентував винахід, завдяки якому можна з максимальною точністю коректувати поставу стопи.

Ця технічна новинка допомагає відбалансувати вагу тіла, щоб правильно розподілити навантаження на хребет та кінцівки. Застосовуючи унікальну методику, рівненець Володимир Тарасов урятував багатьох тяжко хворих пацієнтів від нерухомості.

Зі специфікою формування відбитків ортопедичних устілок ознайомився репортер «Експресу». На стінах кабінету — ксерокопії публікацій. Мета кожної із них — привернути увагу відвідувачів до своїх стоп (китайці називають їх коренем дерева, а рівненський подіатр — «фундаментом» тіла). Працюючи з пацієнтами, Володимир Тарасов упевнився: якщо не все гаразд з опорно-руховим апаратом чи хребтом, то причину передусім слід шукати у м´язевій системі. Точніше, в неправильній постановці стопи. Найменші відхилення від оптимальної норми — прихована небезпека для здоров´я.

«За даними науковців, в Україні майже кожен має якісь ортопедичні дефекти, — пояснює подіатр. — Це плоскостопість, вади поперекового склепіння, мозолі, гульки… Одна з причин — не якісне взуття. Ми досі користуємося держстандартами двадцятирічної давності. Та наші законодавці цим не переймаються. Інакше доведеться зупиняти всі підприємства, бо вони виробляють застарілі колодки для взуття, яке деформує поставу людини. Адже стопа пересічного українця, як свідчить статистика, змінилася — поширшала».

Щоб краще зрозуміти специфіку роботи подіатра, погоджуюсь на обстеження. Спочатку він візуально оглядає кінцівки, потім запрошує на дощечку для вимірювання довжини ніг і стоп. Але найголовніше — попереду. Поблизу вікна — невеличка пнемо-установка на зразок велотренажера: кермо, дві гумові подушки, наповнені повітрям, і два манометри з грушами.

Подіатр кладе термоматеріал, розігрітий до певної температури. Міцно тримаюсь за кермо і встаю обома ногами. «Подушки» гойдаються, нахиляють тіло то в один бік, то в інший. Та Володимир Тарасов, регулюючи тиск, швидко надає їм найзручнішої для мене форми.

Все, процедуру закінчено, можна взуватися: на термоматеріалі чітко зафіксувалися відбитки ніг. Це — важлива інформація для подіатра, своєрідний код здоров´я пацієнта. «Моя методика, — коментує Володимир Тарасов, — наразі найточніша. Донедавна, щоб виготовити відбиток для ортопедичних устілок, використовували гіпс, піномасу чи воду. Але тверде і рідке середовище мало суттєвий недолік: показник точності не перевищував 65 відсотків. А ось моя пнемо-установка, яка функціонує на розрідженому повітрі, тобто має кращу обтічність, забезпечує максимально можливу точність — 85 відсотків. Тому це гарантія правильної постановки стопи».

На виготовлення ортопедичних устілок для взуття — кілька днів. Скільки носити їх, визначає подіатр: усе залежить від стану опорно-рухової та м´язевої системи кожного пацієнта. Під час контрольних оглядів Володимир Тарасов фіксує динаміку позитивних змін, робить певні корективи. Його методика — побудована на суто індивідуальному підході. А звідси і результат.

Він не без гордості розповідає про свої досягнення: застосування таких коректорів знижує рівень травматизму та інвалідності, випрямляє хребет людини і навіть допомагає хворим уникнути ампутації ніг чи позбутися ціпків.

Вівторок-середа 23-24 жовтня 2007 року №155(3653)
Володимир ІСАЄВ

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Share via
Send this to a friend